POVNA GLAVA, SE VELIKO NE ZAPRTIH PREDALOV. NE VEM KAM DRVIM. LE VACSIH POSTOJIM, SE VPRASAM, SEM MORDA RES JAZ ALI NEKDO, KI MI POLAGA MISLI V VSE TE PREDALE. CAS JE ZE , DA SE ZNEBIM TE PRETEKLOSTI, V NOVEM SVETU ZACNEM NOVA DOZIVETJA IN RAZISCEM SAMEGA SEBE. V UPANJU, DA SE BOM V MIRU PRIBLJIZAL NARAVI TER ZIVALIM. NEBOM HLASTAL ZA BOGASTVOM , SLAVO... LAHKO RECEM, SVET JE MOJ IN KONCNO BOM ZACEL VLADATI Z MIROM V ROKI. TOKRAT SLEDITE MI IN SE PREPUSTITE MISLIM OSEBE, KI VAM BO PRICARALA SVET , LEPSI IN BOCUDOVANJA VREDEN. KOSTOV Z.
Powered By Blogger

PUSTIMO ZIVETI SEBI IN OKOLJU OKOLI SEBE

  • /////////////////////////////////////////////////

ponedeljek, 15. oktober 2007

sreda, 29. avgust 2007



Kako sem mu fovs! Tudi jaz bi sedaj rad polezaval na soncku in se grel. Ko vidim te ogromne, 1.5metra velike kuscarje, takoj pomislim na crnogorce. Ne vem zakaj, morda veste vi.


Cisto pravi galebi, prav taksni, kot jih vidimo doma ob morju . Mislim pa, da ta ni star vec kot kaksnih 5-6 mesecev. Mlad in lep. Pa saj so vsi galebi lepi in videti cisti. Le kako jim to uspe?


Le kaj naredijo da jim uspe imeti tako lepe otrocke? Ja, ja,... in taksen si malo kasneje, ko prevec zahajas v McDonalds!


Kak bi jo stisnoooo!!!!


Mislim, da je ta pravkar priletel iz Nemcije. Oprostite, morda priplul .... Saj me njihov zvok spominja na ladije, ki pljujejo po nemskih rekah in delajo tuuuu,tuuuu,tuuu...


In kot se spodobi za Australijo, se kaksna fotka res prave pande. Ta se mi zdi da mi je kar malo podobna, vsaj na trenutke, mislim, da nisem prav nic drugacen, ko zjutraj lezem iz postelje. Prav z veseljem bi je rad objel, a le toliko casa, dokler mi objema ne bi vrnila. Ne bi rad cutil teh krempljev na moji kozi. Sicer si pa raje kupite plisastega medveda. Drugace so pa res prisrcne zivalice.
Ta pa se mi zdi, da bo pravkar kaksen jajcek zvalila . Zelo zanimiva in prav lepo crno belo pisana z dolgim kljunom. Pa kaksen pogled mi je namenila!


NEEEEEEE, to ni kura noooo. To je neke sorte orel, samo ne vem, ce tukaj ni mel prste zraven kaki slovenski petelin. Meni je tako zalosten videti, a res zanimiv. Med jato domacih kur bi se lahko skril le samo toliko casa, dokler ga ne bi petelin opazil ...ha,ha...

Meni najljubsi pticek! Ne pticek, najbolj glasen ptic sploh. Nisem vedel da je teh ptic tukaj vec vrst, oziroma vec barv. Ta je modra kukubara.

nedelja, 19. avgust 2007



Morda ne boste vrjeli, ampak ga je bilo res tezko ujeti v objektiv aparata. A k sreci takemu profesionalcu tudi najmanjsi ptic ne uide iz rok (no kakih 10 je ze uslo ). Pa brez skrbi, se vsi bodo prisli na bloger pa makar jih s taxijem pripeljem!


Lahko je njim, ko lahko letijo!


Ja, tudi taki z rdecimi kljuni in belo ritko plavajo v teh jezerih in kot kaki stari parniki kricijo kolikor se da.


Je se mraz za kopanje.


Skoraj kot doma.
Nedalec od naju, pet minut s kolesom, se nama odpirarajo taksni prizori narave. Pa naj se kdo rece, da ziviva v AUS.


Sama groza me je, ce pomislim, koliko se razlikuje Slovenija od Australije. Nekoliko lesa in pescica zebljev ter malo domisljije in ze je tukaj domek za kaksno ptico. Kar pa se v Slo ze redko vidi. Sramota za ribiska ter lovska drustva, ki tako ali drugace, bi rekel zanemarjeno skrbijo za ohranjanje katerekoli pticje vrste v Slo. Upam da vam ta bo ta slicica kaj dala misliti. Le kdo domuje srecen v temu domeku?


Ja taksni in malo drugacni ptici, v velikosti kake prave slovenske kure, se tukaj prav povsod pasejo. Seveda letenje za njih je zal le v nujnem primeru, drgace pa so izvrsni plavalci.

sobota, 14. julij 2007

No in spet malo predstavitve vsej Sloveniji in vsem ki se morda zdi boj bloger pac malo zanimiv. Mislim da bom prekinil z nadeljevanjem bloga . Vsaj po komentarjih imam obcutek da kar malo ljudi prebira moj blog .Tako!!! ce ne bo komentarjev se bo zal ta blog zakljucil.
Ja in po najbolj zelenem delu Australije se lahko vozite kar nekaj casa med samo goscavo. Eno uro voznje od samega centra Melbourna in pol ure od naju ste na dokaj po nase( hripcku) Za AUS-CE pa kar hrib za nekatere pa gora.HA










In tukaj na karti da je za orjentacijo.










Vse povsod cajnice.









Meni zanimiva cajnica

torek, 10. julij 2007



Pa da ne bo gdo rekel da je vse to slikano v kaki kletki . Ne le malo semen v zep in boste kot bi bili v benetkah, samo tokrat malo bolj barvitimi pticki.




Tudi nas zanima kaj se dogja tam pod nasim drevesom, aaa slikajo nasmeh prosim!!



Ja tudi taki malo drugacni papagajcki se pasemo povsot.

KUKUBARA

Meni najlepsi in sevede njbolj glasen ptic v Australiji. Saj tako mocno krici kot vsaj tri opice skupaj, sevede njim podobno kricanje.




Najbolj glasen!!!

Evo mene spet nekaj malih slicic, za popestritev bloga.
Tokrat vam predstavljam papigo po Avstralsko je
KAKATU po Slovensko pa KAKADU . Sicer ne vem
kako so se znasli poleg kengerujev je pa tukaj se nesteto drugih
res lepih pticev ki, pa so in letajo na prostem v SLO pa jih videvamo, le v kletkah. (ZAL)

nedelja, 17. junij 2007

SORRENTO






Vredno je upostevati opozorila.



Sorrento, dve uri voznje od najinega doma, juzno od Melbourna. V sami spici Port Phillip pristanisca, ki oskrbuje ves Melbourne ali kar vso Avstralijo. Na samem ustju zaliva lezi malo mestece Sorrento. Privlacno turisticno mestece s kar nekaj malimi hoteli, moteli in na dolgo ob obali razpotegnjenimi kampi. Z leve strani odprt valovit ocean in z desne strani malo slano jezero Port Phillip. Da kdo ne bi mislil, da je to, kot ledena plosca mirno jezero, le velika luknja s pritokom oceanskega morja. V neomejeni pesceni plazi, se z otroki zasipavate s peskom in ustvarjate pescene gradove, dokler ne ugotovite, da ste sami bolj padli noter, kot pa otroci. Meni, moram reci, je bolj privlacna oceanska obala, kjer se da srfati kjerkoli vam srce pozeli. Na dolzini tridesetih km obale, lahko srfate na velikih, malih, a vecinoma na nevarnih valovih. Seveda srfati in spociti si oci na lepih dekletih, ki mislijo da so tjuljni na deskah pravi frajerji (JA NO). Tudi sam poskusam zlesti na desko in se enkrat osvojiti mojo princesko Karmen. Zal se brez kaksnih vidnih uspehov le malo namakam v vodi. A vseeno pravi, da me ima rada.

In spet vrnimo se v Sorrento, turistom prijazno mestece. Na 500m taksnih ali drugacnih trgovinic, ki praznijo zepe turistom. Pa ne samo v trgovinah, tudi sama imava slabo izkusnjo, ko so naju okradli na parkingu ob obali. V glavnem denarnic ne puscati v avtu in ne jih nositi s seboj.??

Toliko tokrat o Sorrentu in njeni privlacni okolici.


Kje to je!!






Sevede brez svetilnikov tudi na tem otoku ne gre.


In malo bolj extremne obale

sobota, 9. junij 2007

ODKRIVANJE OKOLICE

WARBURTON
Okoli ene ure voznje ki se pocasi preliva podoba kot bi se vozil po stajerskem hribovju.
Sevede vse povsod povno vinogradov, kamor koli vam seze oko trte in morda kaka krava ki pa se osamljeno pase . In koncno Warburton , pa da ne bo pomote to je v AUS . Dovgo raspotegnjena vasica nekako turistom naklonjena z china izdelki pa povno hitre prehe .




Polska restavracija ni kaj Poskisil sem sevede meni najljupso pijaco ki pa se jo tesko obranim. Polsko PIVO Perla morem reci zelo okusno. Ni kaj!!





In malo okolice potocki,race.....




Warburton...


In sevede tudi tukaj se najdejo podobni Presernu, Plecniku...
Ki si vstvarjajo svojo okolico tokrat malo drugace od tistih
ki mislimo da normalno zivimo.???????

Novi domek






Ja kaj naj vam recem, ponovno spet na blogu.
Kar nekaj casa je minilo da sem se spet spravil na bl...zadevo, in zdaj sem spet tu.
pa kar zacnimo . Pred kratkim sva se preselila v novi mali domek


Ki zgleda nekako takole znotraj.

ja no.

in sevede zunaj.
Lahko recem da so stvari selitev kar dobro prestale, sevede take neprecenljive vrednosti in dragocenosti ni kar tako lahko prevazati z kiperjem. . Pa lahko upam da se bova morda se kolikokrat vsaj trikrat se selila v 10 letih. Sevede postajava prava avstralca , ce mi sosedov pes ni vsec se bom pac odselil kam drugam pa bo. Saj z samimi sosedi so pogovori skoraj da nemogoci (ja odprti ljudje pac AUSTRALCI). Pa pustimo zdaj to midva sva nekako se umirila in lahko potihom recem da sva nekako utisala svoje hrepenjenje po miru.


ponedeljek, 16. april 2007


Veliko razmisljanja
prostovoljno ponujam
okolju, kjer zivim.
Iscem sebe v nekomu, ki mi je tujec.
Probam ga umiriti
in ustaviti pretok adrenalina.
Srce vedno hitreje bije,
napetost narasca.
Obrnem se in vidim,
da mi je vedno blize.
Poskusam uskladiti dihanje
na normalen pomirujoc trenutek.
Ne upam se vec uzreti nazaj.
Napetost narasca.
Zacutim hladno roko
na mojem povesenem ramenu.
Dihanje mi je ze zajelo sapo.
Adrenalin dosega svoj vrhunec,
preprosto se ne morem obrniti.
Stojim vklescen ob tujcu, ki si ga zelim spoznati
pa mi se vedno ne uspe obrniti telo in se soociti.
Kar nekaj casa naju veze le dotik rok
in tisina, kot bi se potapljal v vodi.
Koncno se mi telo opogumi
in pocasi cutim ze pokajoce sklepe,
ki se drgnejo med seboj.
Pogled pocasi obira obzorje, ki naju obdaja.
Kot pijanec pocasi zasucem svoj pogled.
Priklonjena glava in namrscen pogled mi najdejo tujca,
ki pa ga takoj spremeni
le v lepo in okroglo zareco kuglo.
Takoj me obda toplina.
Ponovno zadiham svobodno
in recem si:
"Sem srecen ob SONCU."

sobota, 7. april 2007




VESELE VELIKONOCNE PRAZNIKE
Ne vem kaksen je pomen barvanja velikonocnih jajck.
Meni je to kar prijetno opravilo. Tukaj v Avstraliji
imajo navado kupiti v trgovini cokoladna jajcka.
Jaz pa vam prilagam v dokazilo moje pisanice in to prve moje v Avstraliji.
Dva osebno namenjam Tjasi in Tadeji ostale pa vsem z mirom v roki.

L.P.
IZ velikonocnega
MELBOURNA

ponedeljek, 19. marec 2007


Upam da vam ta krasna slika lahko kaj pove.
O njej vec prihodnjic.

nedelja, 11. marec 2007


V jutru vstajam z zamegljenimi ocmi,
s pocasi zibajocim se pogledom
iscem stik s trenutnim svetom,
ki me obdaja. Pogled mi ne seze nic
dlje kot pol metra mavricne podobe
predmetov.
O bog, zacutim udarec v koleno, ki
me stisne v cvileco podobo.
Na siroko odprte oci me ponovno vrnejo
v resnicni svet.
Mater, kaj morem res ziveti v takem okolju,
polnem vsakdanjih udarcev?
Zaprem oci in
s hladno bolecino stisnem
ze pocasi razmajane plombe.
Se vrnem v okolje, kjer dozivljam
nenapovedane sanje.
Misli pa mi takoj najdejo podobo,
ki trenutno hrepenim po njej.
Z levo roko grcasto
stisnem svet k sebi
in se predam nebu.

KOSTOV Z>one