No, pa povejmo se malo o malih zivalih na tej strani sveta, v Australiji, o
mali ubogi zivalici, ki jo preganjajo in ubijajo na vsakem koraku, takoj ko jo zagledajo. Uuuuaaauuu!! Redback! BOOOM! In ze je mrtev! $#*@#!$%#*^ ZAKAJ?
Ocitno nismo prisli se do spoznanja, da je zivalski svet del nas. A zal cloveski razum je tako nizkoten, da zival takoj odstrani iz svojega okolja, ce mu le moznost to dopusca.
Preidimo k resnicnemu dogodku.
Prejsni teden sem v sluzbi opravljal vsakdanje delo. Sodelavec Vik me je prosil, ce mu na pirovskih sodih zavarim pipo. OK. In zacel sem z delom. Zagrabil sem pirovski sod in ga obrnil in glej kdo se je skrival na dnu soda! Bil sem zacuden. Nisem se videl tako velikega REDBACKA. Nisem takoj spustil krika in udaril po malem pajkecu, ki zacuda ni bezal. Morda pa je cutil, da mu nic nocem in da me ni strah teh zivali. JA, SAMO STRAH DO TEH ZIVALI JE TREBA SPREMENITI in ne bo vam vec treba unicevati lepote narave v malem (ZUZELKASTEM SVETU). No in da zakljucim, nasel sem malo skatljico, ujel pajkca in ga odnesel domov. Naredil sem nekaj slicic in ga veselo izpustil na svobodo, obenem pa vam priblizal mali svet, ki je obcudovanja vreden in tako drugacen od samega clovestva. Uzivajte ob slicicah in kdaj se ulezite v nepokoseni travnik, zamizite in cutili boste tisoce malih zivalic ki si nemoteno utirajo svojo pot prezivetja.


