POVNA GLAVA, SE VELIKO NE ZAPRTIH PREDALOV. NE VEM KAM DRVIM. LE VACSIH POSTOJIM, SE VPRASAM, SEM MORDA RES JAZ ALI NEKDO, KI MI POLAGA MISLI V VSE TE PREDALE. CAS JE ZE , DA SE ZNEBIM TE PRETEKLOSTI, V NOVEM SVETU ZACNEM NOVA DOZIVETJA IN RAZISCEM SAMEGA SEBE. V UPANJU, DA SE BOM V MIRU PRIBLJIZAL NARAVI TER ZIVALIM. NEBOM HLASTAL ZA BOGASTVOM , SLAVO... LAHKO RECEM, SVET JE MOJ IN KONCNO BOM ZACEL VLADATI Z MIROM V ROKI. TOKRAT SLEDITE MI IN SE PREPUSTITE MISLIM OSEBE, KI VAM BO PRICARALA SVET , LEPSI IN BOCUDOVANJA VREDEN. KOSTOV Z.
Powered By Blogger

PUSTIMO ZIVETI SEBI IN OKOLJU OKOLI SEBE

  • /////////////////////////////////////////////////

petek, 14. marec 2008

Redback

Redback!!!

No, pa povejmo se malo o malih zivalih na tej strani sveta, v Australiji, o
mali ubogi zivalici, ki jo preganjajo in ubijajo na vsakem koraku, takoj ko jo zagledajo. Uuuuaaauuu!! Redback! BOOOM! In ze je mrtev! $#*@#!$%#*^ ZAKAJ?
Ocitno nismo prisli se do spoznanja, da je zivalski svet del nas. A zal cloveski razum je tako nizkoten, da zival takoj odstrani iz svojega okolja, ce mu le moznost to dopusca.
Preidimo k resnicnemu dogodku.
Prejsni teden sem v sluzbi opravljal vsakdanje delo. Sodelavec Vik me je prosil, ce mu na pirovskih sodih zavarim pipo. OK. In zacel sem z delom. Zagrabil sem pirovski sod in ga obrnil in glej kdo se je skrival na dnu soda! Bil sem zacuden. Nisem se videl tako velikega REDBACKA. Nisem takoj spustil krika in udaril po malem pajkecu, ki zacuda ni bezal. Morda pa je cutil, da mu nic nocem in da me ni strah teh zivali. JA, SAMO STRAH DO TEH ZIVALI JE TREBA SPREMENITI in ne bo vam vec treba unicevati lepote narave v malem (ZUZELKASTEM SVETU). No in da zakljucim, nasel sem malo skatljico, ujel pajkca in ga odnesel domov. Naredil sem nekaj slicic in ga veselo izpustil na svobodo, obenem pa vam priblizal mali svet, ki je obcudovanja vreden in tako drugacen od samega clovestva. Uzivajte ob slicicah in kdaj se ulezite v nepokoseni travnik, zamizite in cutili boste tisoce malih zivalic ki si nemoteno utirajo svojo pot prezivetja.


Posted by Picasa

ponedeljek, 3. marec 2008

TWELVE APOSTLES

Ja, takole nekako se predstavlja kraj, ki ga obisce mnogo turistotv s celega sveta.
Prelepe plaze, kjer lahko polezavate in se odahnete na vrocem pesku, sevede ce to vreme dopusca. Ne samo to, se kopate se lahko. Seveda, ce imate j.... iti v oceansko morje, ki je za nekatere premrzlo. Sam sicer ne vem, ce je res tako mrzlo, saj meni ni blema skociti in se malo ohladiti pri 34 stopinjah. Pravi uzitek premetavanja po valovih. Ce se boste kdajkoli znasli na tem otoku, je res vredno ogleda. Ne bo vam zal!
Posted by Picasa
Nekaterim sevede morda niso vsec, a meni se zdijo fenomenalne. Valovi so s svojo butajoco mocjo oblikovali skalnate podobe, ki krasijo okolje. Sam sem se kar malo oddahnil ob pogledu in v mislih oblikoval v vsaki skali svojo podobo. Mislim, da na trjetji slicici lahko opazite mene, ki se skrtvam v skalni podobi , pa sami ocenite, ce mi je podobna ali ne. Dobre tri ure in pol voznje od Melbourna, a lahko recem, da se clovek res spocije na tem mestu.


Posted by Picasa
Malo mestece s kaksnimi 30 trgovinicami in raznimi restavracijami,ki poskusa na neki nacin zadovoljiti turiste. To je mestece PORT CAMPBELL. Res pa sem bil presenecen nad BarBQ-jem, ki je bil narejen na novo in so ga opedenali u nulo, da smo se res brez truda pogostili in uzivali.
Posted by Picasa

torek, 5. februar 2008

PHILLIP ISLAND

Velikokrat sem vam hotel predstaviti se enega avstralskega medvedka. Meni se zdi prav toliko ljubek kot koala. WOMBAT mu je ime. Kaksnih 40 cm visine in velikokrat tudi enake sirine, na malih nogicah in z ljubko glavico ter prisrckanim noskom se sprehaja po avstralskih tleh. Ponavadi se v vecernih urah poda na obhode za hrano. Ce ga boste imeli nekje blizu doma in mu nastaljali hrano, vas bo redno obiskal. Ce mu pustite odprta vrata kuhinje, imam obcutek, da mu ne bi bilo nerodno pokukati tudi v hladilnik za kako slastno dobroto, da mu napolni okrogli trebuscek. Kaj cmo, taki so WOMBATI. Moram pa se to omeniti, da se jih res da veliko videti, a zal povozenih ob cesti. Tudi velikokrat se sprasujem zakaj na dolocenih odsekih, kjer je kar veliko zivali, ne omejijo hitrost na cestah, tako kot pred solskimi objekti. Res je veliko povozenih zivali, kengorujev, zajcev, raznih ptic in tisoce wombatov.
Posted by Picasa

ponedeljek, 4. februar 2008

Evo mene spet na blogerju. Pocitnic in poletja, tistega pravega, v Australiji bo pocasi konec. Lovimo in poziramo se zadnje zarke soncne svetlobe. Pocasi se blizamo jeseni, ki pa je tudi tukaj malo drugacna kot v Sloveniji. Vidi se lahko le na nekaterih evropskih drevesih.
To poletje je bilo zame kar precej drugacno od lanskega. Ce pomislim, nic kaj drugace kot pa delovno. S Karmen sva izkoristila vse praznike in proste dneve, lahko recem, kar 100%. Neprestano v gibanju in pricakovanju novih dozivetij. Prevozila sva kar precejsno razdaljo po Victoriji, delu avstralije.
No, pa dosti cebedlanja. Avstralci bi rekli BULL's SHEET. Pretustite se slicicam in komentarjem ter uzivajte.
Posted by Picasa